Жінка чухає шкіру голови, що свербить

Суха шкіра голови, що свербить: Симптоми, причини та рішення

Суха шкіра голови, що свербить — це явище, яке дратує і часто може викликати дискомфорт. Багато людей відчувають порушення здорового стану шкіри голови, і на це існують різні причини — як внутрішні, так і зовнішні. Розуміння причин і пошук рішення є першим кроком на шляху до покращення та стабілізації стану шкіри.

ЩО ЦЕ ТАКЕ?

ЧОМУ ШКІРА ГОЛОВИ СТАЄ СУХОЮ І ПОЧИНАЄ СВЕРБІТИ?

Коли природний водний баланс шкіри Вашої голови порушується, це може стати результатом свербіння та сухості. Суха шкіра голови, що свербить є також ознакою старіння шкіри або деяких її захворювань, таких як атопічний дерматит або псоріаз, і її симптоми можуть варіюватися від дуже легких до надзвичайно тяжких.

Шкіра запалена через розчухування
Розчухування сверблячої шкіри може призвести до запалення.
ОСНОВНІ ПРИЧИНИ

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ СУХОСТІ ТА СВЕРБІННЯ ШКІРИ ГОЛОВИ

Внутрішні чинники, які можуть викликати сухість і свербіння шкіри голови:

 • Шкірні захворювання, такі як атопічний дерматит або псоріаз
 • Вік — чим старшими Ви стаєте, тим сухішою стає Ваша шкіра
 • Фізичний або емоційний стрес
 • Генетичні чинники
 • Гормональні зміни

Зовнішні чинники, які можуть викликати сухість і свербіння шкіри голови:

 • Зміни температури або сезонів
 • Фактори способу життя, такі, як погане харчування і куріння
 • Деякі ліки
 • Забруднення навколишнього середовища
 • Косметичні шампуні, мило та засоби для догляду за волоссям

Після того, як втрачається природне зволоження шкіри Вашої голови, її захисний шар може опинитися під загрозою. Це може сприяти проникненню шкідливих речовин у шкіру, що призведе до мікрозапалення волосяної частини голови. Ці мікрозапалення можуть спричинити ще більше подразнення шкіри Вашої голови — що призведе до свербіння, почервоніння і відчуття стягнутості.

Як розвивається сухість і свербіння шкіри
1. Волога втрачається, викликаючи сухість 2. Мікрозапалення викликають подальше подразнення 3. Шкіра голови починає свербіти

Мікрозапалення і Ваша шкіра голови

Що таке мікрозапалення? Це невеликі запалення шкіри. Вони є настільки незначними насправді, що під час клінічної перевірки їх навіть не видно. Однак досліджуючи тканини шкіри з мікрозапаленнями, можна виявити присутність запальних клітин імунної системи — інакше кажучи, шкіра реагує на подразнення і запалення і тим самим намагається відновити себе. Якщо запальні клітини шкіри піддаються  подальшому подразненню, у шкірі може розпочатись "справжня" запальна реакція.

Зображення здорової шкіри, мікрозапалення та запалення
1. Здорова шкіра 2. Мікрозапалення 3. Запалення (еритема)

Як це пов'язано зі станом шкіри голови? З'являється все більше доказів, що мікрозапалення волосяної частини голови є симптомом її найбільш поширених розладів — від випадіння волосся і лупи до сухості шкіри голови, свербіння і чутливості.

Якщо у Ви раптово почали втрачати волосся або якщо Ваше волосся ламке, причиною можуть бути основні проблеми зі здоров'ям, такі як хвороби щитовидної залози, дефіцит заліза або аутоімунні захворювання. Деякі ліки можуть також призвести до втрати волосся. Зверніться до  свого лікаря-дерматолога у будь-якому із цих випадків, щоб отримати додаткову інформацію.

ПОШИРЕНІ МІФИ

ПОШИРЕНІ МІФИ

Оцет, натуральні олії, і навіть антигрибковий спрей для ніг вважаються ефективними для лікування свербіння та сухості шкіри голови. Однак немає ніяких доказів на підтримку цих тверджень.

Жінка наносить олію на волосся
Природні засоби, такі як олія, не є перевіреними ефективними методами для лікування свербіння та сухості шкіри голови.
РІШЕННЯ

РЕКОМЕНДОВАНІ РІШЕННЯ

Клінічно доведено, що зволожуючий шампунь для сухої та подразненої шкіри голови Eucerin DermoCapillaire Urea та заспокійливий концентрат Eucerin DermoCapillaire мають здатність заспокоювати та полегшувати свербіння і сухість шкіри голови, надаючи волоссю м'якість і здоровий блиск. Дізнайтеся більше про шампунь та засіб для догляду за шкірою голови.

Жінка миє волосся.
Зволожуючий шампунь для сухої та подразненої шкіри голови Eucerin DermoCapillaire Urea підходить для щоденного використання.

У ВАС СУХА ШКІРИ ГОЛОВИ, ЩО СВЕРБИТЬ?

Суха та свербляча шкіра є Вашою проблемою, якщо ...

У Вас можуть бути інші проблеми зі шкірою, якщо …

Ви часто чухаєте шкіру голови: Деякі люди це роблять навіть уві сні.

Нещодавно Ви зазнали однієї або більше причин сухості та свербіння з тих, які перераховані вище: Особливо, якщо Ваші симптоми проявляються незабаром після цього.

На шкірі Вашої голови та волоссі є сухі білі лусочки або жовті відлущені частинки: причиною може бути лупа або себорейний дерматит.

На шкірі Вашої голови з'явилися червоні лускоподібні бляшки: причиною може бути псоріаз.

Зверніться до Вашого терапевта або дерматолога, якщо Вам здається, що Ваші симптоми є серйозними, або якщо Ваша шкіра голови почала боліти і стала запаленою або надміру чутливою.

Станьте учасником Клубу Eucerin зараз та отримайте переваги

Щоб отримувати останні новини про Eucerin, будь ласка, заповніть наступні поля, щоб підписатися на нашу розсилку.

 • Беріть участь у тестуванні наших новинок
 • Отримайте ексклюзивні пропозиції
 • Отримайте актуальну інформацію та поради по догляду