Випадіння та втрата волосся – Симптоми, причини та рішення

4 min. read
Показати більше

Випадіння волосся — це проблема, яка може стати причиною стреус і вплинути на самооцінку людини. Випадіння волосинок щодня цілком нормально, проте випадіння значної кількості волосся може означати, що воно рідшає. Ця проблема зачіпає як чоловіків, так і жінок, і дедалі більше людей в наш час вирішують не страждати наодинці, а звернутися по допомогу.

Ознаки І Симптоми

ЩО ТАКЕ ВИПАДІННЯ ТА ВТРАТА ВОЛОССЯ ?

Широкий природний проділ у волоссі може бути ознакою випадіння.

Якщо фаза активного росту Вашого волосся (анаген) стає коротшою, з Ваших волосяних фолікулів виростають менші, тонші й непомітні волосини, що призводить до розрідження волосся. Якщо ж стадія анагену повністю зникає, уражені волосяні фолікули припиняють утворення нових волосин взагалі, це призводить до втрати волосся.

Жінки частіше страждають від випадіння волосся, в той час як чоловіки більш схильні до зменшення кількості волосся, утворення залисин або повної втрати волосся.

Причини Та Фактори, Що Сприяють Випадінню

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ВИПАДІННЯ ТА ВТРАТИ ВОЛОССЯ

Генетично обумовлена втрата волосся є найбільш поширеною формою випадіння волосся у чоловіків і жінок. Її ще називають жіночим або чоловічим типом облисіння, або ж андрогенною алопецією, а виникає вона, коли волосяні фолікули мають вроджену підвищену чутливість до андрогенів — чоловічих статевих гормонів, — зокрема до дигідротестостерону (ДГТ). При взаємодії ДГТ з волосяними фолікулами ця чутливість призводить до уповільнення або зупинки росту волосся, що спричиняє його випадіння та втрати. На цей процес, особливо при жіночому типі облисіння, впливають й інші чинники.

Зменшення стресу може мати позитивний вплив при порідінні волосся.
Жінки більш схильні страждати через випадіння волосся, ніж чоловіки.

Ця риса може успадковуватись як по материнській, так і по чоловічій лінії. Випадіння та втрата волосся часто сприймаються як щось таке, що стосується лише літніх людей, але цей стан може розвинутись вже в підлітковому віці, на третьому або четвертому десятилітті життя.

У більшості людей волосся випадає з віком, але не у всіх це проявляється в однаковій мірі.

Чоловічий тип облисіння зазвичай характеризується утворенням залисин, випадінням волосся на тім'ї, або ж і тим, і іншим. Врешті-решт чоловіки, які страждають на генетично обумовлену втрату волосся, можуть стати повністю лисими.

Жіночий тип облисіння проявляє тенденцію до розвитку порідіння волосся, на відміну від його повної втрати. Як правило, це проявляється в тому, що волосся стає тоншим на всій волосяній частині голови, особливо на лінії росту волосся. Тім'я теж може бути ураженим, але спадкова втрата волосся у жінок рідко призводить до повного облисіння.

Мікрозапалення волосяної частини голови — також один з провідних чинників, що призводять до випадіння та втрати волосся. Вони виникають, коли шкіра навколо Ваших волосяних фолікулів стає запаленою, а корінь волосини послаблюється, що робить Вас більш вразливими до генетично обумовленої втрати волосся.

Оскільки процес росту волосся потребує великої кількості енергії, він дуже чутливий до нестачі енергозабезпечення волосяного фолікула.

1. Мікрозапалення ослаблюють волосся 2. Дефіцит енергії 3. Ріст волосся уповільнюється або зупиняється у корені, волосся рідшає

Що таке мікрозапалення? Це незначні запалення на шкірі. Вони настільки малі, що насправді навіть клінічне обстеження не зможе їх виявити. Але якщо досліджувати тканину шкіри з мікрозапаленнями, можна виявити присутність специфічних клітин імунної системи — інакше кажучи, шкіра реагує на подразнення запаленням, і тим самим намагається самооновитися. Якщо ці клітини шкіри зазнають подальшого подразнення, у шкірі може розпочатись "справжня" запальна реакції.

1. Здорова шкіра 2. Мікрозапалення 3. Запалення (еритема)

Як вони пов'язані зі станом шкіри голови? Ми одержуємо все більше доказів того, що мікрозапалення волосяної частини голови впливають на найбільш поширені захворювання шкіри голови — від випадіння волосся і лупи до сухості шкіри голови, свербіння та чутливості.

Якщо у Ви раптово почали втрачати волосся або якщо Ваше волосся ламке, причиною можуть бути основні проблеми зі здоров'ям, такі як хвороби щитовидної залози, дефіцит заліза або аутоімунні захворювання. Деякі ліки можуть також призвести до втрати волосся. Зверніться до  свого лікаря-дерматолога у будь-якому із цих випадків, щоб отримати додаткову інформацію.

ПОШИРЕНІ МІФИ

ПОШИРЕНІ МІФИ ПРО ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ

Не доведено, що масажи голови зменшує втрату волосся.

До найбільш поширених помилкових уявлень про випадіння та втрати волосся належать:

  • За допомогою масажу шкіри голови з використанням натуральних олійок можна лікувати випадіння волосся.
  • Гоління голови забезпечить ріст більш густого волосся.
  • Стояння на голові сприяє росту волосся.
  • Існують "чудодійні ліки", які можуть примусити волосся рости.

Немає жодних доказів того, що будь-яке з цих тверджень правдиве.

Рішення

РЕКОМЕНДОВАНІ РІШЕННЯ

За необхідності концентрат Eucerin DermoCapillaire можна наносити двічі на день — вранці та ввечері.

Клінічні та дерматологічні випробування довели, що шампунь проти випадіння волосся Eucerin DermoCapillaire і концентрат проти випадіння волосся Eucerin DermoCapillaire затримують випадіння волосся, викликане спадковою схильністю. Дізнайтесь більше про шампунь та концентрат для шкіри голови.

ЧИ СТРАЖДАЄТЕ ВИ ВІД ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ?

Ви страждаєте від випадіння волосся, якщо ...

Ваш природний проділ волосся починає збільшуватися.

На вигляд або на дотик Ваше волосся стало тоншим, ніж було раніше.

Через волосся видно шкіру Вашої голови.

Зверніться до лікаря або дерматолога, якщо…

Ваше волосся випадає у значно більшій мірі, ніж зазвичай.

У Вас з'являються залисини.

Лінія росту Вашого волосся починає відступати.

Related Articles

Пов'язані продукти