Лупа – Симптоми, причини та рішення

3 min. read
Показати більше

Лупа — це стан шкіри, який важко приховати, і тема, яка зачіпає приблизно 50% дорослого населення світу. Якщо Ви або хтось із Ваших знайомих страждає від лупи, важливо знати про її причини і — найголовніше — як її можна контролювати.

Що Це Таке?

ЩО ТАКЕ ЛУПА?

Характерні частинки або лусочки, спричинені лупою

Лупа — це  дуже поширений стан шкіри голови, що проявляється у двох формах. Жирна лупа або себорейний дерматит виникає тоді, коли жирні і жовті частинки або лусочки утворюються на шкірі голови і приклеюються до неї та до волосся. Суха лупа виникає  у вигляді сухих, білих і незакріплених частинок або лусочок, які утворюються на шкірі голови і падають з голови та волосся. Інші симптоми можуть включати свербіння, почервоніння і жирність або сухість шкіри голови.

Основні Причини

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ЛУПИ

1. Malassezia globosa спричиняють гіперполіферацію шкіри 2. Виникають мікрозапалення волосяної частини голови 3. На шкірі утворюються видимі ознаки відлущування

Лупа виникає тоді, коли процес оновлення клітин Вашої шкіри голови скорочується, що призводить до швидкого руйнування клітин рогового шару, які злипаються у видимі частинки та лусочки.

Цей процес — відомий як гіперпроліферація шкіри — викликаний мікроорганізмом під назвою Malassezia globosa, який розростається на природних ліпідах або маслах, які виробляє шкіра голови. Цей мікроорганізм подразнює шкіру голови, в результаті чого відбувається її мікрозапалення та свербіння.

Ці симптоми можуть бути викликані цілим рядом факторів, серед яких:

  • Генетична схильність — лупа, як правило, спостерігається у сім'ях
  • Кліматичні умови - наприклад, вплив сонячних променів, холоду, спеки, вітру
  • Фізичний та емоційний стрес
  • Гормональні зміни
  • Спосіб життя, характер дієти та схильність до алкоголю

Мікрозапалення і шкіра голови

Що таке мікрозапалення?  Це невеликі запалення шкіри. Вони є настільки незначними насправді, що під час клінічної перевірки їх навіть не видно. Однак досліджуючи тканини шкіри з мікрозапаленнями, можна виявити присутність запальних клітин імунної системи — інакше кажучи, шкіра реагує на подразнення і запалення і тим самим намагається відновити себе. Якщо запальні клітини шкіри піддаються  подальшому подразненню, у шкірі може розпочатись "справжня" запальна реакцію.

1. Здорова шкіра 2. Мікрозапалення 3. Запалення (еритема)

Як це пов'язано зі станом шкіри голови?

З'являється усе більше доказів, що мікрозапалення волосяної частини голови є симптомом її найбільш поширених розладів — від випадіння волосся і лупи до сухості шкіри голови, свербіння і чутливості.

Якщо у Ви раптово почали втрачати волосся або якщо Ваше волосся ламке, причиною можуть бути основні проблеми зі здоров'ям, такі як хвороби щитовидної залози, дефіцит заліза або аутоімунні захворювання. Деякі ліки можуть також призвести до втрати волосся. Зверніться до  свого лікаря-дерматолога у будь-якому із цих випадків, щоб отримати додаткову інформацію.

Поширені Міфи

Існує загальна помилкова думка про те, що лупа з'являється, коли Ви не достатньо часто миєте волосся.

  • Лупа може призвести до випадіння або втрати волосся
  • Лупа є ознакою того, що Ваше волосся і шкіра голови брудні
  • Лупу можна обробляти оцтом, натуральними олями або дитячим шампунем

Немає ніяких доказів для того, щоб вважати вищенаведені твердження вірними.

Рішення

РЕКОМЕНДОВАНІ РІШЕННЯ

Засіб проти лупи для догляду за шкірою голови потрібно використовувати щодня. Голову мити слід перед його застосуванням, але це не обов'язково.

Використовуйте шампунь проти лупи для жирної шкіри голови Eucerin DermoCapillaire або шампунь проти лупи для сухої шкіри голови Eucerin DermoCapillaire Urea  для того, щоб вимивати відлущені часточки, не подразнюючи шкіру голови.

Продукт клінічно і дерматологічно перевірений, доведена його ефективність у боротьбі з лупою.

ЧИ Є У ВАС ЛУПА?

У Вас може бути лупа, якщо …

На поверні Вашої голови є жирні жовті або білі відлущені частинки, які приклеюються до Вашого волосся і шкіри голови: Це типово для жирної лупи або себорейного дерматиту.

На поверні Вашої голови є  сухі білі лусочки, які падають з волосся і шкіри голови: Це типово для сухої лупи.

Ви страждаєте від свербіння або подразнення, а також від видимого відшаровування або утворення плівки:
Багато людей з жирною і сухою лупою також страждають від цих симптомів.

У Вас можуть бути інші проблеми зі шкірою, якщо …

Ви відчуваєте сухість, свербіння або подразнення, але немає видимої плівки або лусочок: у Вас може бути суха, схильна до свербіння або чутлива шкіра голови.

На шкірі Вашої голови з'явилися червоні лускоподібні бляшки: причиною може бути псоріаз.

Зверніться до Вашого терапевта або дерматолога, якщо Вам здається, що Ваші симптоми є серйозними, або якщо Ваша шкіра голови почала боліти і стала запаленою або надміру чутливою.

Related Articles

Пов'язані продукти