Ознаки старіння – Втрата об'єму

6 min. read
Показати більше

У 25-річному віці починається загальне старіння шкіри, і зміни зачіпають кожний шар шкіри. Це відбувається у зв'язку з впливом внутрішніх процесів і зовнішніх факторів. 

Ознаки І Симптоми

Загальне старіння шкіри та втрата об'єму

З кожним наступним роком життя відбуваються структурні зміни у всіх шарах шкіри.
Форма обличчя з часом змінюється, що можна пояснити втратою об'єму.

Те, яким чином ми старіємо, частково визначається спадковістю. Це внутрішнє старіння поєднується з впливом навколишнього середовища і факторами способу життя, що в результаті викликає уповільнення основних процесів і функцій шкіри. Саме це уповільнення й викликає появу видимих ознак старіння — втрату об'єму, зморшки, втрату щільності та сяйва.

Однією з основних змін, які викликають видимі ознаки, є зниження кількості клітин, які надають шкірі об'єм.

Разом зі зморшками і втратою щільності й блиску, вони призводять до більш старого зовнішнього вигляду обличчя. Хоча її іноді важко описати, втрата об'єму дуже часто змінює структуру і форму всього обличчя. ЇЇ ще іноді називають обвислою шкірою, розмитими контурами, гусячою шкірою або «засмученим виглядом» і часто асоціюють з поганим виглядом обличчя. 

Як розпізнати втрату об'єму

Трикутник краси

Оскільки описати або визначити втрату об'єму буває достатньо важко, часто необхідне візуальне обстеження. Воно явно показує, як дана ознака старіння змінює форму і структуру обличчя у зв'язку з декількома непомітними, але кардинальними перетвореннями. «Трикутник краси» демонструє, як зменшення об'єму може призвести до непривітного, сумного або напруженого вигляду обличчя. Це, в свою чергу, може викликати неправильне сприйняття настрою або внутрішнього стану людини оточуючими.

 

Трикутник краси асоціюється з юним і привабливим зовнішнім виглядом.

На юному обличчі об'єм розподілений рівномірно, що створює привабливий зовнішній вигляд. Основні особливості молодого обличчя можна чітко побачити як частини «трикутника краси». До них належать:Високі вилиці

  • Повні щоки
  • Гладенька шкіра
  • Тонкі, чітко визначені лінії щелепи

Поєднання цих рис утворює структуру і форму обличчя, більш широку у верхній частині та звужену до підборіддя. Вираз обличчя розслаблений і впевнений.

 

З часом трикутник краси перевертається і призводить до неприємного, сумного виразу обличчя.

З віком ознаки втрати об'єму призводять до перевертання трикутника. Це пов'язано з такими змінами:

  • Лінія щелепи розширюється та послаблюється
  • Шкіра на обличчі провисає
  • Щоки стають більш пласкими
  • На лобі й між бровами розвиваються зморшки
  • Кутики рота опускаються вниз

Поєднання цих факторів призводить до того, що зовнішній вигляд стає більш старшим. Трикутник тепер перевернутий догори дном, і ширша його частина знаходиться у нижній частині обличчя. Так як об'єм шкіри зменшується і вона провисає, загальний вигляд обличчя змінюється. Тепер вираз обличчя сприймається як сумний або знервований. 

Coфактори, Що Сприяють Втраті Об'єму

Чому трикутник краси перевертається?

Процеси, які призводять до втрати об'єму, пов'язані з віковим внутрішнім старінням, доповнюються впливом великої кількості інших внутрішніх та зовнішніх чинників.

Жінки особливо відчувають зміни в гормональному балансі під час менопаузи.
Тривалість допустимого сонячного опромінення у різних людей відрізняється через індивідуальні особливості шкіри.

Гормональні зміни
Впливовим внутрішнім чинником є гормональні зміни. У період статевого дозрівання рівень естрогенів підвищений, і обличчя виглядає повним. З віком рівень гормонів знижується, а з ним зменшується й кількість та розмір клітин, що надають шкірі об'єму.

Спосіб життя
В рамках загального старіння шкіри втрата об'єму обумовлена тими самими зовнішніми факторами способу життя, які сприяють появі зморщок і втрати щільності та сайва. До них належать:

  • Паління: Нікотин та інші хімічні речовини в цигарках знижують кількість колагену в шкірі.
  • Сонячні промені: Занадто тривале перебування на сонці може завдавати ще більшої шкоди для колагену та пошкодженої структури шкіри.

Всі ці фактори способу життя призводять до посилення окислювального стресу. Це відбувається, коли молекули або атоми, які називаються вільними радикалами, утворюються в тканині шкіри й атакують її клітинні утворення, зокрема ті, які відповідають за гладенький і пружний вигляд. Після першого порушення структури кількість  колагену та еластину все більше зменшується, і загальне старіння шкіри прискорюється. А на поверхні шкіри з'являються видимі ознаки старіння, такі як втрата об'єму, втрата щільності й блиску та зморшки.

Чому виникає втрата об'єму?

Процеси і системи шкіри уповільнюються з віком, і кожен з них посилює ефект загального старіння шкіри. Особливу занепокоєність в цьому контексті викликає поступове зменшення кількості "наповнюючих" речовин, які роблять шкіру натягнутою і гладенькою, а це призводить до втрати об'єму, провисання шкіри і неправильного сприйняття виразу обличчя.

Це відбувається в таких областях шкіри:

1 Епідерміс 2 Глибші шари шкіри

Епідерміс. У верхніх шарах шкіри знижується утворення гіалуронової кислоти і ліпідів. Так само, як і збільшення кількості зморщок, це надає шкірі більш слабкого вигляду та викликає зміни, що призводять до сухості та шорсткості шкіри.

Глибші шари шкіри. Щорічна втрата 1% колагену, разом зі зменшенням рівня еластину, посилює ефект ослаблення шкіри. Еластин частково відповідає за еластичність шкіри та її міцність, тому зменшення кількості цих двох речовин призводить до провисання та робить шкіру менш пружною. Клітини, які надають об'єму та підтримують шкіру «наповненою», зменшуються в розмірі та кількості, що призводить до ущільнення глибоких шарів. Результатом є провисла та запала на вигляд шкіра та втягнуті щоки.

З часом потік крові, який забезпечує надхождення поживних речовин, уповільнюється, що викликає потемніння і тенденцією до зневоднення та уповільнення загоєння. Можуть з'являтися більш глибокі зморшки. Це також може призводити до втрати щільності і сяйва. 

Рішення

Що можна зробити?

Хоча втрата об'єму є комплексною проблемою і багато в чому неминуча, видимі ефекти можуть бути усунені різними шляхами.

Активні інгредієнти

Ці речовини, які містяться в продуктах з ефектом затримки старіння, можуть усунути симптоми провисання шкіри, втрати об'єму і нечітких контурів обличчя. Догляд за цими ознаками може допомогти відновити молодий видляд обличчя.

Деякі речовини, які входять до складу продуктів з ефектом затримки старіння для догляду за обличчям, такі як магнолол, олігопептиди та гіалуронова кислота, можуть допомогти відновити молодий вигляд шкіри.
Щоденний ретельний догляд за обличчям може допомогти зменшити деякі з видимих ефектів втрати об'єму.
  • Магнолол
    Ці речовини, які містяться в продуктах з ефектом затримки старіння, можуть усунути симптоми провисання шкіри, втрати об'єму і нечітких контурів обличчя. Догляд за цими ознаками може допомогти відновити молодий вигляд обличчя.
  • Олігопептиди
    Стимулюють і підтримують колагенну сітку для більш міцної структури шкіри. Виявляють стимулюючий вплив на метаболічну активність шкіри, відновлення взаємодії між клітинами шкіри. Наявність олігопептидів в продуктах також підсилює і зміцнює слабку сполучну тканину. Це призводить до підвищення мікроциркуляції та синтезу колагену. У результаті шкірна сітка стає міцнішою, а сама шкіра — більш гладенькою і пружною. Також можуть бути корисними у випадку втрати щільності.
  • Гіалуронова кислота
    Це речовина, яка утворюється в організмі, і входить до складу сполучної тканини шкіри. Одна з її ключових функцій — утримання вологи, одна її молекула здатна зв'язувати воду в кількостях, що у 30 разів перевищує її власну молекулярну масу. Але в процесі старіння природна здатність шкіри синтезувати гіалуронову кислоту зменшується, а шкіра стає менш гладенькою. Крім здатності накопичувати вологу, вона також справляє регенеруючий вплив на шкіру. На додачу, вона володіє властивостями антиоксиданту, тобто може допомогти у боротьбі зі зморшками і втратою щільності. 

Інвазивні дерматологічні заходи

Інвазивні процедури, що відновлюють об'єм, дають короткострокові результати і потребують регулярного повторення.
Кожен ризик і перевагу всіх процедур пластичної хірургії слід розглядати заздалегідь.

Пересадка жирової тканини
Ця процедура передбачає хірургічне видалення жиру з одних ділянок тіла і його пересадку на іншу ділянку. Процедура має довготривалий ефект і найчастіше застосовується для відновлення об'єму на щоках. У результаті може виникнути набряк, що, як правило, вимагає реабілітаційного періоду.

Наповнювачі

Ін'єкції наповнюючих речовин використовуються для тимчасового збільшення об'єму, що дає миттєвий, але короткостроковий результат. Зазвичай процедура проводиться під очима, на щоках, скронях і губах.

Однією з основних змін, які викликають ці видимі ознаки, — це зменшення кількості клітин, що надають шкірі об'єму.

Ін'єкції гіалуронової кислоти можуть також допомогти при боротьбі зі зморшками.

Імплантати в щоках
Вони дають найбільш тривалий результат. Пластикові імплантанти вводяться під шкіру, щоб відновити об'єм на певних ділянках, як правило, на щоках. Спершу ця процедура була популярною, але зараз попит на неї впав, тому що вона потребує найдовшого періоду для відновлення. 

 

Неінвазивні дерматологічні процедури

Використання дерматологічних процедур може бути корисним для боротьби зі старінням шкіри.

Термохвилі
Технологія використовує радіохвилі з частотами, що дозволяють нагріти глибокі шари шкіри з колагеном. Нагрівання стимулює утворення нового колагену і тонізує існуючу колагенову сітку, що у результаті сприяє відновленню втрачених контурів обличчя.

Ультрахвилі
У цій процедурі використовується ультразвук, що дозволяє підтягнути, тонізувати і розправити шкіру обличчя. 

Пов'язані продукти