Суха шкіра – Як зарадити сухій шкірі обличчя

8 min. read
Показати більше

Шкіра обличчя є однією з найважливіших частин нашого тіла. Але коли шкіра обличчя стає сухою, вона може створювати відчуття огрубіння та ущільненості, може почервоніти, лущитись і свербіти. Є кілька причин, які викликають сухість шкіри обличчя, а їх розуміння допоможе знайти відповідні рішення.

Ознаки І Симптоми

Сухість шкіри та зв'язок з типами шкіри обличчя

Суха шкіра обличчя — це поширений стан, хоча деякі люди більш схильні до нього, ніж інші. Основні типи шкіри обличчя — це нормальна, суха, жирна та комбінована шкіра. Люди також повинні розуміти, як змінюється їхня шкіра з віком.

Суха шкіра обличчя може огрубіти та навіть почати лущитись.

 • Нормальний тип шкіри обличчя — це шкіра, яка не схильна ані до сухості, ані до жирності. Нормальна шкіра може ставати сухою під впливом багатьох факторів (див. пункт «Причини сухої шкіри обличчя» нижче).
 • Сухий тип шкіри обличчя — це шкіра, яке має тенденцію до сухості і, як правило, створює відчуття шорсткості, або й огрубіння на деяких ділянках.
 • Жирний тип шкіри обличчя не так часто піддається сухості, крім випадків надмірного миття або в результаті недбалого щоденного догляду за шкірою.
 • Комбінований тип шкіри обличчя характеризується тенденцією до розвитку сухості на окремих ділянках обличчя, особливо на щоках, в той час як Т-зона залишається жирною.

Ознаки і симптоми сухої та надміру сухої шкіри

Суха шкіра не здатна регулювати своє зволоження
Внутрішні і зовнішні чинники можуть порушувати здатність шкіри до гідратації та призводити до дуже сухої шкіри.

Суха шкіра
Коли шкіра обличчя тільки починає втрачати вологу, сухість може бути помітна як:

 • Ущільнення
 • Шорсткість

Дуже суха шкіра
Якщо за сухою шкірою на початковому етапі не доглядати, сухість може прогресувати, і тоді шкіра стає:

 • Дуже щільною
 • Потрісканою
 • Лущиться
 • Свербить

На цьому етапі можливе утворення тонких ліній на шкірі, що пришвидшує передчасне старіння шкіри і утворення зморщок.

Чутлива суха шкіра обличчя
Коли обличчя стає сухим, воно часто стає й більш чутливим. Однак чутливість шкіри обличчя не завжди пов'язана з сухістю. Слід завжди уникати продуктів для догляду за шкірою, які містять подразнюючі інгредієнти, такі як ароматизатори і барвники. Завжди перевіряйте, чи пройшов продукт дерматологічні випробування на чутливій шкірі.

Суха шкіра обличчя може бути пов'язана з деякими захворюваннями:

 • Ксероз — це медичний термін, який позначає суху шкіру. Він походить з грецької: «xero» означає «сухий», а «osis» — «хвороба».
 • Запальні захворювання, такі як атопічний дерматит і псоріаз, також можуть спричиняти сухість обличчя.
 • Метаболічні захворювання, такі як цукровий діабет і захворювання нирок, також можуть підвищувати ризик виникнення сухої шкіри.
 • Деякі медичні препарати для боротьби з акне, локальної дії або пероральні, можуть сприяти розвитку сухості на жирній, схильній до акне шкірі.

Існує додаткова інформація про суху шкіри, зокрема поради по запобіганню сухості шкіри, а також інформація про інші шкірні захворювання, такі як атопічний дерматит, псоріаз і діабет, Ви можете знайти на нашому сайті. Але якщо Ви стурбовані чи впевнені у Ваших симптомах, або ж вони ускладнюються, ми рекомендуємо Вам звернутися за консультацією до лікаря або дерматолога.

Якщо Вам потрібна додаткова інформація, яка допоможе визначити причину Вашого занепокоєння у стані шкіри, і яка допоможе обрати привильний спосіб догляду, Вам може стати у пригоді шкірний тест.

Причини Та Фактори, Що Сприяють Сухості

Огляд причин сухості шкіри обличчя

Існує багато внутрішніх і зовнішніх чинників, які спричинюють сухість шкіри обличчя, і всі вони вони пришвидшують процес зневоднення шкіри. Ступінь сухості шкіри залежить від кількості й інтенсивності цих факторів.

Зовнішні чинники

Коли під впливом зовнішніх факторів порушується природна бар'єрна функція шкіри, випаровування вологи пришвидшується.
Понижений рівень зволоження шкіри, спричинений зменшенням кількості аквапорінів.

Всі зовнішні причини сухої шкіри обличчя погіршують стан природного ліпідного поверхневого бар'єру шкіри. Після порушення цього ліпідного шару волога швидко випаровується, а життєво важливі речовини, які зв'язують воду, легко вимиваються. Коли ці природні зволожуючі фактори відсутні, шкіра не може утримувати достатню кількість води і стає сухою, доки вони не поновляться, а ліпідний бар'єр на поверхні не відновиться.

"Якщо суху шкіру не обробляти зволожувачами, які містять зволожуючі фактори, сухість може поширитись глибше в шкіру обличчя і порушити роботу системи зволоження в глибоких шарах шкіри."

Природний висхідний потік вологи до верхніх шарів зменшується, що призводить до розвитку надміру сухої шкіри.

Зовнішні фактори, що сприяють сухості

Основні зовнішні чинники — це умови навколишнього середовища і невідповідні процедури по догляду за шкірою обличчя. Обличчя зазвичай набагато частіше, ніж інші частини тіла, піддається впливу цих зовнішніх причин сухої шкіри:

Холод як фактор навколишнього середовища може спричиняти фізіологічні зміни.
Деякі мила можуть стирати природний шар ліпідів шкіри — тому рекомендується використовувати засоби для миття, які підходять для сухої шкіри.

Зовнішнє середовище

 • Суворі погодні умови — спека, холод і сухе повітря.
 • Сезонні зміни — симптоми сухої шкіри найбільш поширені в зимові та літні місяці.
 • Ультрафіолетові (УФ) сонячні промені можуть пришвидшити старіння шкіри, і з віком шкіра стає більш схильна до сухості.

Догляд за шкірою

 • Часте миття або тривалі гарячі ванни чи душі видаляють шар ліпідів, який утворює захисний бар'єр шкіри.
 • Невідповідний щоденний догляд за шкірою обличчя — важливо дотримуватися інструкції і використовувати продукти, які підходять для сухої шкіри. Особливо важливо не використовувати сильні мила, які стирають природні ліпіди шкіри.

Вживання ліків
Деякі медичні препарати мають побічний ефект зміни водного балансу у шкірі. Як відомо, ліки-діуретики, які контролюють кров'яний тиск, мають цей недолік. Завжди радьтеся з лікарем або фармацевтом, якщо ви турбуєтесь, що лікування може спричинити сухість шкіри.

Внутрішні чинники

Вплив спадковості
Кожна людина має унікальний набір генів, які визначають характеристики шкіри, зокрема пігментність, вологість і рівень ліпідів. Це означає, що за однакових умов різні люди будуть мати різні показники вологості і рівня ліпідів у шкірі. У світлошкірих людей частіше діагностується сухість шкіри, ніж у людей з більш темним відтінком шкіри. Крім того, такі захворювання, як атопічний дерматит, псоріаз, цукровий діабет та іхтіоз часто, але не завжди, визначені спадковістю.

Гормональні зміни у зв'язку з вагітністю можуть призводити до сухої шкіри.
При старінні шкіри її структура порушується та виникають більш глибокі зморшки.

Гормональні впливи
Баланс вологи у шкірі може порушуватись, якщо змінюється рівень гормонів у крові, наприклад, в підлітковому віці і під час менопаузи. Під час менопаузи кількість естрогену в організмі зменшується, і це може призвести до сухості шкіри. Суха шкіра також може розвинутися під час вагітності.

Вік
Здатність шкіри виробляти піт і ліпіди зменшується з віком, що пов'язано зі зниженням функції сальних і потових залоз. З віком шкіра стає більш схильна до сухості, що призводить до появи тонких ліній та зморщок. Дізнайтеся більше про сухість, пов'язану з віком.

Передчасне старіння шкіри
Старіння шкіри відбувається з віком природним чином. Тим не менш, значний і безперешкодний вплив ультрафіолетових (УФ) променів може пришвидшити старіння шкіри, що призводить до передчасної появи тонких ліній і зморщок.

Харчування
Для нормальної життєдіяльності шкіра потребує низки поживних речовин, ненасичених жирних кислот і вітамінів. Відсутність чого-небудь з цього може призвести до сухості шкіри.

Чинники, Що Сприяють Сухості

Чинники, які можуть призводити до сухої шкіри обличчя

Крім основних причин сухості шкіри обличчя, на ступінь її сухості впливають кілька інших факторів. Розуміння цього допоможе уникнути їх, тим самим зменшивши їх вплив.

Відсутність ефективного догляду
Якщо за сухою шкірою обличчя не доглядати належним чином або використовувати неефективні зволожувачі, сухий стан шкіри може погіршитись, або ж поліпшитись незначно. Це відбувається тому, що розвиток сухості руйнує систему зволоження у глибинних шарах шкіри, яка підводить вологу до верхніх шарів.

Суха шкіра особливо чутлива, а тому не повинна піддаватися впливу шкідливих УФ-променів — тоді сонце висушує шкіру ще більше.
З полудня сонце найбільш агресивне, тому його слід уникати в будь-якому випадку — зокрема людям з сухою шкірою.

Вплив сонячних променів
Тривале перебування на сонці може збільшити сухість шкіри обличчя. Тому важливо вибирати сонцезахисний крем, який розроблений для сухої шкіри, який містить зволожуючі складники на додачу до відповідного сонцезахисного фактору (СЗФ). Важливо також, щоб сонцезахисний крем, як і будь-який інший продукт по догляду за сухою шкірою, не містив подразнюючих парфумів та барвників, тому що суха шкіра, особливо на обличчі, більш схильна до подразнення, ніж нормальна.

Професійні ризики
Інколи людям необхідно перебувати в умовах, які можуть сприяти сухості шкіри обличчя. Наприклад, заняття спортом на вулиці, садівництво, пікніки в холодних умовах підвищують ризик розвитку сухої шкіри обличчя.

Зневоднення
Кількість вологи у шкірі пов'язана з кількістю води, яку тіло може поставляти. Тому коли організм зневоднений, він не в змозі забезпечити надходження достатньої кількості води до шкіри.

До зневоднення схильні літні люди, так як відчуття спраги з віком знижується, та люди, які виконують ручну працю або багато фізичних вправ.

Паління
Токсини, які містяться у сигаретному димі, зокрема нікотин, можуть призвести до уповільнення кровотоку. Це призводить до зменшення швидкості обміну речовин у шкірі. Вона може висохнути і передчасно постаріти.

Рішення

Які ж існують рішення для сухої шкіри обличчя?

Уникання факторів, що сприяють сухості

Крім якісного щоденного очищення і зволоження, дуже важливо уникати факторів, які сприяють розвитку сухої шкіри. Це допоможе полегшити проблему сухої шкіри та зменшити потребу в лікуванні:

 • Уникайте сухого повітря, проводячи менше часу надворі за спекотної й засушливої або холодної погоди та користуйтеся зволожувачами, якщо у приміщенні увімкнене опалення.
 • Скоротіть час перебування в гарячій воді, приймаючи швидкі теплі душі замість тривалих гарячих ванн.
 • Використовуйте засоби по догляду без ароматизаторів, барвників і парабенів, щоб уникнути подразнення.

Суха та дуже суха шкіра обличчя потребує комплексного щоденного догляду, в тому числі з використанням відповідних очищувачів та зволожувачів для шкіри, а також сонцезахисних кремів. Для сухої та дуже сухої шкіри обличчя підходять очищувачі шкіри на водній основі з додаванням зволожуючих факторів, а миючі засоби на масляній основі чудово підходять для догляду за сухою і дуже сухою шкірою, зокрема при атопічному дерматиті.

Очищення сухої або надміру сухої шкіри обличчя

Укладіть якісну процедуру догляду за шкірою, щоб поліпшити зовнішній вигляд і відчуття.
Очищувачі на водній та на масляній основі можуть використовуватись як для сухої, так і для дуже сухої шкіри.

Необхідною умовою догляду за нормальною або сухою шкірою є використання м'якого, але ефективного очищувача для шкіри, так само, як і для схильної до акне шкіри та при атопічному дерматиті. Важливість добре впорядкованих процедур очищення і зволоження для догляду за шкірою обличчя не може бути переоцінена — добре очищена шкіра обличчя з дієвим поверхневим бар'єром ефективно поглинає і утримує вологу.

Освіжаючий тонік Eucerin DermatoCLEAN миттєво тонізує і зволожує шкіру та підходить для всіх типів шкіри обличчя.

Зволоження шкіри обличчя

Продукти по догляду, які підходять для сухої шкіри, забезпечують її зволоження та живлення в повній мірі.

Ключ до зволоження сухої або дуже сухої шкіри обличчя — у наповненні відсутніми природними зволожуючими факторами, які підтягують вологу до рогового шару шкіри і зв'язують її у ньому. Це запобігає висушуванню шкіри, зменшує шорсткість і розм'якшує ущільнення.

Догляд за шкірою, сухість якої пов'язана зі старінням

Догляд за старіючою шкірою потребує впливу на загальні причини старіння шкіри. З віком старіння, сухість шкіри і УФ-пошкодження призводять до розвитку тонких ліній і зморщок, до втрати об'єму шкіри, щільності і блиску. Це робить наступні процедури по догляду за шкірою ефективними і навіть більш важливими, особливо зволоження і захист шкіри від UVA і UVB променів. Крім того, старіючій шкірі часто потрібне глибоке зволоження з метою зменшення проявів старіння і запобігання розвитку нових зморщок. Дізнайтесь більше про сухість, пов'язану з віком.

"Гіалурон, також відомий як гіалуронова кислота, — це важливий компонент сполучної тканини."

Він володіє високими здатностями до зв'язування води, поліпшення регенерації шкіри і розширення області надходження поживних речовин. З віком у шкірі обличчя зменшується кількість вільної гіалуронової кислоти, зокрема в епідермісі та у нижніх шарах шкіри — дермі. Гіалуронова кислота, яка застосовується місцево, може уповільнити або зупинити утворення зморщок. Крім того, до цього можна додати відповідну зволожуючу процедуру по догляду за шкірою.

Related Articles

Пов'язані продукти