01 Себорея
Це надмірне утворення шкірного сала. Фізіологічно сальні залози секретують маслянисту речовину, відому як шкірне сало і якою змащується волосся і шкіра.
Ряд чинників, таких як гормони, клімат, деякі лікарські препарати і генетична схильність, можуть спровокувати підвищене вироблення шкірного сала.
Порушення секреції шкірного сала може також викликати себорейний дерматит, загальне запалення шкіри, під час якого на сальних ділянках утворюється плівка, забарвлена у білий або жовтуватий колір, зазвичай у вушному проході або на шкірі голови.
02 Гіперкератоз
Гіперкератоз — це потовщення зовнішнього рогового шару шкіри. Нерегулярне відлущування омертвілих та ороговілих клітин шкіри (корнеоцитів) забиває канали сальних залоз і порушує або перекриває виділення шкірного сала.
Коли шкіра виробляє надмірну кількість шкірного сала (себореї), і мертві клітини шкіри залишаються на її зовнішньому шарі (гіперкератоз), вони можуть вростати у волосяний фолікул і утворювати своєрідний клин, "пробку", яка призводить до випинання волосяного фолікула і утворення закритого комедона ("білого" акне) або, якщо "пробка" знаходиться близько до поверхні, відкритого комедона ("чорного" акне).
03 Мікробна колонізація
Бактерії, які зазвичай живуть на шкірі і не заподіюють їй шкоди (пропіонібактерії), оселяються у "пробках" фолікулів і спричиняють виникнення папул, пустул, вузликів або кісти.
04 Запалення
Результатом запальних процесів є почервоніння та запалення шкіри. У важких випадках стінка фолікула акне розривається на пізній фазі запалення. Ліпіди, жирні кислоти, корнеоцити, бактерії та клітинні елементи вивільняються, спричиняючи ускладнені та глибокі запалення в суміжній тканині.