Скажіть "прощавай" висипанням, що викликані стресом Поради щодо зменшення впливу стресу на стан шкіри

Стрес може викликати чи посилити висипання та акне

Наша шкіра відображає наш фізичний і психічний стан. Під впливом стресу на ній можуть з’являтися запалення та акне. Думки експертів дещо відрізняються щодо причин такого впливу психологічного стану на проблемну шкіру. Детальніше про це в розділі  акне та стрес

Проте, всі одностайно погоджуються з тим, що зменшення стресу сприятливо діє на тіло, розум та шкіру. В цій статті ми розглянемо 10 кроків, що допоможуть Вам зменшити стрес і вберегти проблемну шкіру від зайвих випробувань.

 

Релаксація допомагає заспокоїти проблемну шкіру
Загальна інформація

Менше стресу – більш яскраве життя

Більш спокійне життя має багато переваг. Наприклад, чи знаєте Ви, що приблизно 20 хвилин релаксації можуть сприяти прискоренню загоєння невеликих ран.Розслаблення сприяє регенерації та допомагає зменшити біль. 

Але що ми маємо на увазі під словом "розслаблення"? Все доволі індивідуально, варіанти розслаблення відрізняються один від одного. Деяких з нас заспокоює прослуховування музики, іншим для відпочинку потрібна повна тиша.

 

 

Чай і гарна книга: уявлення більшості людей про спокійний відпочинок

Варто розділяти фізичне, емоційне та розумове розслаблення:

  • Фізичне розслаблення означає зменшення напруги в м'язах, зниження артеріального тиску, сповільнення серцебиття та дихання.
  • Емоційне розслаблення - заспокійливе відчуття благополуччя, внутрішнього спокою та гармонії.
  • Розумове розслаблення виникає, коли знаходиться рішення важливої для нас задачі чи проблеми, завдяки чому наступає відчуття спокою та впевненості.

Стрес виникає, коли немає балансу хоча б в одній з цих сфер. Зрозуміло, що стрес не завжди лише шкодить. Це частина життя. Наприклад, спортсмен не досягне своєї мети в стані фізичної релаксації, а для деяких людей та в деяких ситуаціях розумовий стрес може бути певним стимулятором. Проте, постійний щоденний стрес не є здоровим. Важливо визначити оптимальний для себе баланс фізичного, емоційного та розумового розслаблення і спробувати досягати такого стану частіше.

1 The Effects of Relaxation Before or After Skin Damage on Skin Barrier Recovery: A Preliminary Study, Robinson, Hayley MSc; Jarrett, Paul FRCP, FRACP; Broadbent, Elizabeth PhD, Psychosomatic Medicine: October 2015 Volume 77 Issue 8 p 844-852

Техніки релаксації

Досягніть балансу: 10 порад, що допоможуть уникнути стресу

Стрес відступає, коли тіло, розум та душа знаходяться в гармонії

1. Ви ставитесь до себе занадто вибагливо?

Як Ви себе бачите? У вас є хибні уявлення про те, як інші бачать Вас? Це хороше питання, яке варто собі поставити, щоб переконатися, що Ви не занадто до себе суворі. Багато хто звинувачує медіа у встановленні штучних стандартів краси. Дуже важко постійно відчувати, що не в змозі досягти цих стандартів, особливо маючи проблемну шкіру. Ви можете дізнатись більше про психологічні наслідки акне тут.

Спробуйте регулярно нагадувати собі, що ніхто не ідеальний. Зосередьтеся на своїх сильних сторонах, знайдіть позитив та намагайтеся не зупинятися на негативі. Цей важливий крок може допомогти Вам полюбити себе, почуватися більш комфортно з іншими, і зменшить шанси виникнення акне в результаті стресу.

2. Медитація

Багато людей вважають, що медитація - це відповідь повсякденному розумовому напруженню. Слово "медитація" походить від латинського "meditatio", що означає "думати" або "занурюватися в думки". Медитація полягає в тому, щоб "відключитися", прислухатись до себе, зосередитися на своєму тілі і, особливо, на диханні. Важливо медитувати у місці, де Вам дійсно комфортно, у тиші та спокої.

Кілька хвилин щоденного використання додатку "Headspace: Guided Meditation" можуть допомогти забути про стреси та напруження у повсякденному житті і зменшити висипання, що виникли в результаті стресу.

3. Аутогенне тренування

Аутогенне тренування - це техніка, яка дозволяє контролювати дихання та серцебиття, розслабити тіло за допомогою вербальних команд. Іноді його порівнюють з гіпнозом. Тренування включає шість вправ, які вимагають часу, практики та бажання, однак, після вивчення, воно може бути ефективним способом досягнення глибокої релаксації, управління хронічним стресом та уникнення стресових ситуацій.

4. Йога

Йога - це здорове корисне поєднання відпочинку та руху, що позитивно та заспокійливо впливає на фізичний та психічний стан. Вона також може бути корисною для Вашої шкіри. Лише кілька щоденних вправ можуть принести дивовижні результати. Багато хто залишається вірним цій техніці на все життя. Ось 48 вправ з йоги для боротьби зі стресом.

5. Подаруйте своїй красі здоровий сон

Той, хто хоча б відчував себе дратівливим і нервовим після неспокійної ночі, знає, наскільки важливим є хороший нічний сон для розслаблення та рівноваги. Вашій шкірі також потрібен сон для відновлення та регенерації. Дослідження показали, що надто короткий сон може сприяти запаленню, що є однією з причин виникнення акне.1

Необхідна кількість годин сну індивідуальна для кожного, але сон тривалістю від шести до восьми годин, як правило, вважається оптимальним. Нижче наведено кілька порад, які допоможуть Вам швидко і глибоко заснути: - Переконайтеся, що у Вашій спальні темно - Ідеальна температура для сну - від 15 ° C до 18 ° C   - Використовуйте спальню лише для сну. Працюйте, дивіться телевізор, грайте в комп'ютерні ігри в інших кімнатах.

6. Намагайтеся спокійніше ставитись до роботи

Світ, в якому ми працюємо, стає все швидшим і складнішим з кожним моментом. Від нас чекають більше виконаних  завдань за менший час, і тиск постійної активності може бути дуже сильним. У деяких людей це викликає відчуття неспроможності, розчарування та напруження, а іноді і стан стресу. Спробуйте виконувати свою роль, не піддаючись стресу. Ключ до максимальної продуктивності за мінімальної напруги - це планування свого дня. Розробляйте план, якому будете слідувати, і який завжди нагадає, з чим і коли Ви будете працювати. Спробуйте робити короткі перерви протягом дня.

7. Виділіть день "для себе"

Створітьсвій власний ритуал, що допомагає зняти стрес, і звертайтесь до нього, коли нервовий тиск стає занадто сильним. Це може бути розслаблююча ванна з масками для обличчя та іншими косметичними процедурами, похід в спа-центр, сауну або термальну баню чи регулярний масаж. Як би там не було, подаруйте своєму тілу та розуму необхідний відпочинок. Це допоможе зняти напругу, підняти настрій і уникнути появи акне, що викликане стресом.

8. Тримайте себе у формі

9. Здорова дієта

Здорова дієта може допомогти організму впоратися зі стресом. Так яким же має бути ваше меню? Поживні продукти, збалансована та натуральна їжа, велика кількість овочів та фруктів. Вони є джерелом вітамінів та мінералів, що важливі для швидкого відновлення в стресові періоди. Кава, чай, цукор та енергетичні напої здійснюють протилежний вплив, оскільки, як правило, активують організм, а не допомагають йому розслабитись.

Здорове харчування особливо важливо для людей з акне. Ви можете дізнатись більше про акне і харчування та як змінити раціон, щоб покращити стан проблемної шкіри?

10. Баланс робочого часу

Баланс робочого та особистого часу - це співвідношення Вашого професійного і приватного життя, яке має бути максимально збалансованим. Часом можна нехтувати одним або іншим у короткостроковій перспективі, але довгостроковий дисбаланс призводить до невдоволення та стресу. Те, як ви керуєте часом, часто є критичним чинником, тому намагайтеся не витрачати час даремно: блукання у соціальних мережах, оновлення дописів та перегляд сторінок Інтернету займає більше часу, ніж ви думаєте. Визначте свої  чіткі пріоритети. Це допоможе відокремити важливе від менш значущого.

Чи можемо ми Вам допомогти? Ваш особистий коуч з покращення стану шкіри. Просто завантажте, зареєструйтеся та користуйтеся додатком.

Станьте учасником Клубу Eucerin зараз та отримайте переваги

Щоб отримувати останні новини про Eucerin, будь ласка, заповніть наступні поля, щоб підписатися на нашу розсилку.

  • Беріть участь у тестуванні наших новинок
  • Отримайте ексклюзивні пропозиції
  • Отримайте актуальну інформацію та поради по догляду